AMENDEMENT:

Datum: 19 juni 2025

Mede-indiener: Thijs Vos

Onderwerp: Vaststelling Uitgangspunten Gebiedsgerichte Warmtetransitie

Status: Aangenomen

Voor: 35
GL (8), D66 (5), VVD (4), PvdA (4), PvdD (4), PS (3), SVL (2), CDA (2), SP (2), CU (1)

Tegen: 0

Onthouding: 1
VVD (1)

RV 25.0021
Vaststelling Uitgangspunten Gebiedsgerichte Warmtetransitie

Amendement: A.25.0021.02
Onderwerp: Tweede verzamelamendement aanscherping UGW

De raad van de gemeente Leiden, bijeen in de vergadering van 19 juni 2025,
Besluit:

  1. Bij besluitpunt IV de laatste punt te vervangen door een puntkomma en dan toe te voegen:
    en door lokale warmte-initiatieven te stimuleren, ondersteunen en waar nodig in het belang van lokale warmte-initiatieven en maatschappelijk draagvlak maatwerk toe te passen.
  2. Besluitpunt XVIII te wijzigen in:
    Lokale initiatieven te stimuleren die zich inzetten voor de warmtetransitie binnen de kaders van vigerend beleid.

Antje Jordan – D66
Tom Leest – VVD
Antoine Theeuwen – SP
Pieter Krol – CU
Thijs Vos – PS
Harbert van der Kaap – PvdD

TOELICHTING:

Met deze wijzigingen doen de indieners een poging om een aantal besluitpunten te verduidelijken en scherper te krijgen.

  1. In de tekst van het college lijkt het alsof de samenloop met riolering de enige manier is van negatieve bijeffecten te mitigeren. Het is goed om nog een voorbeeld te geven waar de lokale initiatieven voordeel van kunnen hebben.
  2. Het is de bedoeling van de raad dat lokale initiatieven in de breedte worden ondersteund, zolang zij bezig zijn met realistische projecten.